O webe...


Kontakt: agsado@yahoo.com


Vitajťe! RETROPC.SK je stránka zberateľa alebo aj také malé virtuálne múzeum starých PC komponentov prevažne z doby 1992-2005. Touto cestou sa prihováram aj ľudom ktorý sa chystajú vyhodiť svoj starý počítač a bývajú v okolí Považskej Bystrice nech tak nerobia a radšej napíšu email na agsado@yahoo.com a ja si ho vyzdvihnem osobne.

Dôvod prečo zbieram staré počítačové karty nieje jasný úplne ani mne samému. Zrejme som v časoch keď som nemal na tie veci peniaze a cítil som sa flustrovaný, že mam najhorší počítač v okolí tak sa umna vyvinula určitá forma alebo skôr túžba danú vec vlastniť. Tak to bolo mimochodom aj s prvou 3dfx kartou ktorú mal môj bratranec a ja nie. Alebo je aj možné, že to všetko je dôsledok absencie niečoho iného, oveľa dôležitejšieho alebo to dôsledok nemá a je to úpne normálne a morálne v poriadku niečo proste zbierať. (: . Píšem o tom na úvod pretože som už často o tom čo robím pochyboval lebo to človeka uberá o jeho čas a peniaze.Moj prvý retro hardware...

Vroku 2017 som na bazoši zbadal niečo čo som nevidel vtedy už aspon 20 rokov. Bola to 3dfx Voodoo 1. Karta ktorá na nejaký čas doslova vládla hernéj 3D grafike. Dnes je táto karta už vykonovo nedostačujúca a preto končí často vyhodená aj s celou bednou niekde v kontajnery stým, že jej byvaleho majiteľa ani nenapadne že takéto niečo sa môže ešte niekomu hodiť napríklad do zbierky.


Karta na obrázku: 3Dfx Voodoo 1 - A-Trend - ATC2465 - 4MBPo kúpe tejto prvéj veci mi asika preskočilo a začal som zhromaždovať aj iné grafické karty alebo zvukové či procesory. Vzhľadom ku tomu, že mám málo miesta nezhromaždujem PC bedne ani dosky. Z nich iba tie čo sa mi skutočne páčia a pripadajú mi neobyčajné. Všetko ostatné vyhadzujem ako elektroodpad.

Dúfam že sa Vám tieto stránky budú páčiť a najdeťe tu občas niečo zaujímavé na prečítanie alebo ak Vás niečo zaujme a budeťe mať záujem o nejakú výmenu HW prosím nebojte sa napísať.